Hizli ve Kolay Hastane E-Randevu Almanın yeni adresi

Diyabet ve göz

warning: Creating default object from empty value in /home/tedavi/domains/sagliktedavi.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  

Diyabetin komplikasyonları

Vücudunuz mükemmel derece etkin bir makinedir. Kemiklerin, kasların ve organların tümü hem basit hem de karmaşık görevleri yerine getirmek için birlikte çalışır. Ne yazık ki bu makinenin tek bir aksamı bozulursa genellikle bu durum tüm vücudunuzu etkiler.

Şeker hastalığının uzun vadede etkileri vücuttaki sistemlerde ve organlarda farklı komplikasyonlara neden olabilir. Bazı sorunlar hemen kendisini gösterirken bazıları zamanla ilerler ve ileri seviyeye gelene dek kendini göstermez.

Diyabetin göze etkisi

20 ila 74 yaş arası yetişkinlerdeki körlüğün önde gelen nedeni, şeker hastalığıdır. Şeker hastalığında bulunan yüksek kan şekeri, merceklerin şişmesine ve görme kabiliyetinizin bozulmasına yol açarak göze zarar verebilir. Eğer şeker hastasıysanız, şeker hastalığı ile ilişkili komplikasyonları önlemek için düzenli göz muayeneleri şarttır.

Gözün Temel Yapısı

Göz, bir organ olarak kabul edilir. Gözün beyaz kısmına sklera (göz akı) adı verilir ve konjunktiva adı verilen ince sümüksü bir zarla çevrilidir. Skleranın gözün ön kısmından görünen bölümü ise kornea (saydam tabaka) olarak bilinir.

Son yorumlar