Hizli ve Kolay Hastane E-Randevu Almanın yeni adresi

Alerjinin tedavisi

warning: Creating default object from empty value in /home/tedavi/domains/sagliktedavi.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  

Gıda alerjisinin tedavisi nasıldır?

Besin alerjisini tedavi etmenin en iyi yolu, bu alerjiye sebep olan besinlerden uzak durmaktır. Hafif reaksiyonları tedavi etmek için reçetesiz veya reçeteli satılan antihistaminler kullanılır. Ancak şiddetli olan ve anafilaktik nöbet ile sonuçlanan reaksiyonlar epinefrin iğnesi ve acil servise gitmeyi gerektirir. Besin alerjisi olan çoğu insan acil durumda tek doz epinefrin uygulayabilen bir otoenjektör taşırlar.

Alerjinin tedavisi nasıldır?

İlaçlar alerji belirtilerini dindirebilir ve bağışıklık sisteminizin reaksiyonunu düşürülebilir. Antihistaminler kaşıntı, hapşırma ve burun akıntısını azaltmaya yardımcı olurken; dekonjestanlar burun tıkanıklığını hafifletir. Kromolin sodyum ya da kortikosteroid içeren burun spreyleri de alerjik reaksiyonları önlemek ve kontrol altında tutmak için faydalıdır. Kaşınan gözleri düzeltmek için göz damlaları önerilebilirken steroid haplar ciddi boyuttaki alerjik reaksiyonların tedavisine yardımcı olur.

Son yorumlar