Hizli ve Kolay Hastane E-Randevu Almanın yeni adresi

Alerjiden korunma

warning: Creating default object from empty value in /home/tedavi/domains/sagliktedavi.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  

Alerji nasıl anlaşılır?

Çocuğunuz bütün klasik nezle belirtilerini sergiliyor; burun akıntısı, tıkanma, aksırma, kaşıntılı göz ve kulaklar. Sonra da bu belirtiler ortadan kaybolup tekrar geri geliyor. Kısa süre içinde belirtilerin benzer koşullarda ortaya çıktığını fark ediyorsunuz. Belki evin tozunu yeni aldınız veya çocuğunuz komşunun köpeği ile oynuyordu. Bir doktor ziyaretiyle, büyük ihtimalle şüphe etmekte olduğunuz şey ortaya çıkıyor: çocuğunuzun alerjisi var.

Alerjiden korunmak mümkün mü?

Alerjiden korunmak, alerjik reaksiyonu önlemenin tek yoludur. Ancak bunu yapmak her zaman mümkün olmaz. Polenlerle temastan mümkün olduğunca kaçının. Küf oluşumunu gidermek için evinizin tüm rutubetli köşelerini temizleyin. Tozdan ve toz akarından uzak durmak için yatağınızı, yastıklarınızı, perdelerinizi, kapitone mobilyalarınızı, halılarınızı ve yumuşak oyuncakları temiz tutun. Bir hava arındırma ürünü alın ve hayvan kepeklerini azaltmak için yatağınıza alerjen geçirmez örtüler serin. Evcil hayvan alerjisi zamanla geçmez ya da düzelmez.

Son yorumlar